top of page

POGOSTA VPRAŠANJA

Klara Bavdek Logo
  • Kaj je coaching?
    Coaching je partnerski proces, v katerem coach z uporabo posebnih, ustvarjalnih tehnik sproži miselne procese, ki stranke spodbudijo, da v polnosti razvijejo in uporabijo svoje osebnostne in profesionalne potenciale.
  • Kakšna je razlika med coachem/svetovalcem/mentorjem/terapevtom?
    Coach nima specifičnih znanj kot mentor ali svetovalec, stranki s pomočjo učinkovitih vprašanj pomaga najti lastno rešitev ter prejemanje odgovornosti za njeno realizacijo. Osredinjen je na stranko, naravnan na doseganje ciljev, ki si jih stranka zastavi. Deluje na predpostavki, da ima stranka vse vire, ki jih potrebuje, vključno s sposobnostjo, da odkrije in uporabi svoje lastne vire. Svetovalec je strokovnjak na določenem področju. Razišče, analizira, daje predloge, načrte in rešitve. Ima fokus na rešitev delovnega problema. Terapevt se osredotoči na reševanje psiholoških, čustvenih in duševnih težav oz. motenj z uporabo raznih psiholoških metod.
  • Kaj je coaching proces in koliko časa traja?
    Coaching proces je sestavljen iz uvodnega srečanja, vmesnih coaching srečanj in zaključnega srečanja. Običajno traja 2–3 mesece, odvisno kateri paket izberete in kako pogosto se srečava.
  • Kaj lahko pričakujete od coaching procesa?
    Kaj boste kot stranka v procesu pridobili, je odvisno od vas samih, od vaše aktivne vloge v procesu in kako boste uvide, nova spoznanja in zavedanje prenesli ter uporabili v vsakdanjem življenju. Če boste radovedni, raziskovali sami sebe in razmišljali izven dosedanjih okvirov, boste od procesa zelo veliko odnesli.
  • Kaj lahko pričakujete od srečanja?
    Uvodno coaching srečanje je namenjeno izgradnji temeljev najinega medsebojnega odnosa v procesu coachinga in izluščenja za vas nekaterih pomembnih informacij, področij, tem, ki jih nameravate raziskovati na nadaljnjih srečanjih. Od vmesnih coaching srečanj lahko pričakujete produktivno porabljen čas zase, spoznavanje samega sebe, svojih navad, prepričanj, ovir, potencialov, sposobnosti, notranjih virov in še mnogo drugega. Zaključno srečanje je priložnost za stranko, da se zave svojega napredka in razmisli, kako lahko koristi coachinga uporabi v prihodnosti.
  • Kako pogosto so coaching srečanja?
    Priporočljiva so srečanja enkrat tedensko.
  • Koliko časa traja coaching srečanje?
    Trajanje coaching srečanja: Uvodno srečanje: do 2 uri oz. do 120 minut Vmesno in zaključno coaching srečanje: 60 minut
  • Kakšna je vloga coacha v procesu?
    Coach vodi proces, je osredotočen na stranko, aktivno posluša, pozorno spremlja neverbalno komunikacijo in postavlja UČINKOVITA VPRAŠANJA, uporablja razna orodja, metode, strategije, tehnike in nudi stranki vso podporo. Spodbuja stranko, da razvija prožnost v vedenju, razmišljanju izven dosedanjih okvirov, preizkuša neznano in se spusti na nova področja.
  • Kaj je odgovornost coacha?
    Odgovornost coacha je, da: omogoči stranki odkriti in razjasniti, kar stranka želi, spodbudi samoraziskovanje stranke, izlušči strategije in rešitve stranke, podpira prevzemanje odgovornosti stranke.
  • Kaj je odgovornost stranke?
    Glavna odgovornost stranke je, da aktivno sodeluje, raziskuje sebe in svoj miselni proces, razmišlja izven svojih dosedanjih okvirov, deli vsa razmišljanja s coachem, tudi najbolj nenavadna in neverjetna, ki jo presenetijo, predlaga korake, rešitve, ki so zanjo in za njene okoliščine najprimernejše. Stranka naj bo osredotočena na svojo sedanjost in prihodnost, lahko si pomaga s preteklimi pozitivnimi izkušnjami. V primeru odkritja novih korakov in strategij naj stranka realizira zastavljene cilje ali pa temeljito razmisli o ovirah, ki so se pojavile in odložile čas realiziranja ciljev.
V primeru dodatnih vprašanj sem na voljo. 
Klara Bavdek Logo
bottom of page